top of page

Kova Çağının canlandırılmasına olanak verecek yeniyi arayan, onunla iş birliği yapmanın yollarının keşfedilği birçok görün-mey-en parçanın birleşimi olan periyodik dergilere buradan ulaşabilirsiniz.

4. Sayı Aralık 2023

Işığın Mücevherleri E Dergi Aralık.jpg

Işığın Mücevherleri olarak Aralık için ayrı bir sayı yapmaya karar verdik. Bu özel zamanın enerjilerini, kültürdeki ve daha yükseklerdeki karşılığını bu şekilde verebileceğimizi düşündük. Aralık ile ilgili olarak yayılan ilk şey karanlık ve aydınlık. Bir yerde en uzun gece diğer yerde Mesih'in gelişi.

Karanlığın ve soğuğun geldiği bir aydayız. Doğanın hazırlandığı bu döngü ve onun eşlikçisi olarak bize de göz kırpıyor. Merhaba eski arkadaşım karanlık? O zaman bir merhabayı da yeni karanlık arkadaşlarıma vereyim. En karanlık ve uzun gecenin yaşandığı bir zamandayız. Ürettiğimiz karanlık ve neyin karanlık olduğuna dair yaptığımız değerlendirmeler de yine göreceli olarak karanlığın içinde. Bazılarımız için bu konsept felsefi gelebilir, o nedenle hızlı bir çözücü getirelim mekana: Kendine düşkünsen bu karanlıktır.

 

Aralık, en ilginç zamanlardan biri. Kocaman bir Satürn ve Capricorn var. Burcun gizemleri glifinden başlıyor ve doğru çizenin çok az olduğu söylenen o çılgın onluk burada, üzerimizde. . Capricorn bütün ilginçliğine rağmen, yine de koyundan daha güzel değil mi? Sorun tercihlerin doğasında yatıyor çünkü keçinin böyle bir şansı var. Bu kısa girizgahtan sonra sizi diğer sayfalara götürüyorum; yoğun bir zeitgeist içinde, bu döneme ait birikimlerle yolunuza destek olmasını dileriz.

Dergimizde bulabileceğiniz makaleler aşağıdaki gibidir:

Yılın Döngüsü: Kış Gün Dönümü, Festivaller ve Astrolojik İnceleme

Sevginin Bahçesi: Sonsuzluk.

Tohum Düşünce: Doğru Hazırlıklar İçinde Olmak.

Sonsuz Döngü: Serüven.

Işığa: Karanlık-Derinlik-Işık Masalı.

Budha Dharma: Pratitya Samutpada.

3. Sayı Eylül-Kasım 2023

Işığın Mücevherleri E Dergi Üçüncü Sayı.jpg

Kutsal Trio adımlarımızı gözetsin ve esirgesin. Dergimizin üçüncü sayısında biraz daha marifetlendiğimizi fark ediyoruz. Akışlara yön vermek için gelişen hassasiyet ve sorumluluk duygusu kendini bu sayıda gösteriyor.

 

Yolda ilerleyenler açısından bazen öğretiler, anlayışlar karışabilir ve ilginç felsefi sorgulamalara gidebiliriz. Böyle durumlarda dikkat hizmette olursa birinci ışının ipini daha hızlı tutmuş oluruz. Zihinsel ağırlıklı bireylerde kolaylıkla meydana gelen dağılmalardan çıkmanın yollarından biri de budur çünkü öğrencinin vakti çok değerlidir, yapılması gereken şeyler vardır ve kaynaklar doğru kullanılmalıdır.

O nedenle yapacağımız şeyleri düşünmek ve düşünüyorsak da yapmak kabloların uçlarının açıkta kalmaması açısından önemlidir. Böyle bakıldığında sınırlandırmanın önemi kendini gösterir, bu bir anlamda şifadır. Bir şeyin doğru sınırlandırılması onu anlamamız ve tanımlamamız için gereklidir. Örneğin ışınlar gibi? Kırmızıyı turuncudan ayıran tek şey görme sonucundaki farklarsa o zaman biraz daha derin ayrım yapmak gerekebilir çünkü görmediğimiz şeylerle ilgili yapacağımız ayrımda buna bağlı olabilir.

Dergimizde bulabileceğiniz makaleler aşağıdaki gibidir:

Yılın Döngüsü: Mabon - Sonbahar Ekinoksu.

Yılın En Çıplak Zamanı: Sonbahar.

Akşam Olurken: Zamanın Rahminde, Güneş ile Bir Bebek Doğacak.

Tohum Düşünce: Ne Ekiyoruz, Ne Biçiyoruz.

Büyük Yıldız: İnancınız Alev Alev Olmalı.

Budha Dharma: İçimizdeki Budha.

2. Sayı Haziran - Ağustos 2023

Işığın Mücevherleri 2. Sayı.jpg

Bu sayımızda temamız büyüten, hasadı mümkün kılan ateş. Girişten alıntı yapmak gerekirse:

 

Sıcağı görünce iki gelmiş oldu. İkinin serinletmesini umuyorduk ancak bu aralar beklenmeyeni bekliyoruz, mucizevi insanlarla karşılaşmak için. Şanslıyız ki nereye gittiğimize dair elimize bir parça kağıt tutuşturmuşlar. Yolda, izde kaybolduğumuzda çıkarıp birilerine kağıdı gösterebiliyoruz. Hem nasıl kaybolmayalım? Etrafımız ince ışıkların illüzyonu ile çevrilmiş halde. Varlıksal dengeye gelene kadar entelektüel olarak kendimizi, yolu ve diğerlerini koyduğumuz yer sık sık değişiyor. Eğer bir de kafayı sistemden çıkarmak isteyen bir balığa denk geldiysek o zaman ayrım yapamadan, bütün formların arkasındakine gideceğiz diye birkaç parça daha kağıda ihtiyaç duyabiliriz?

Bu mutlulukla ikiye adım attık. Dergimiz sıcağın üzerine geliyor. Öyle bir sıcak ki doğadakiler büyüyor ve yükseliyor. Ancak o zaman hasat edilecek hale geliyor. Ne kadar Güneş o kadar hasat! Eğer Güneş'ten kastımızı biraz daha derinleştirirsek ve hasat edenlerin anlamlarını genişletirsek derginin yapmaya çalıştığını fark edebiliriz.

 

Dileriz ikinci adımımız büyüklerin adımlarının üzerine gelir ve ahenkli yollar hepimiz için görünür olur.

Dergimizde bulabileceğiniz makaleler aşağıdaki gibidir:

Kendinden Özgür: Hasadı Mümkün Kılmak

Büyük Yanılsama: Sonsuzluk. Gelip Geçicilik.

Pandora: Umudunu Kaybetme

Yakmayan Ateşe Doğru: Karanlıktan Aydınlığa

Alice A. Bailey: Yolun Büyük Öğretmenleri

Budha Dharma: Birlikte Varoluş

1. Sayı Mart - Haziran 2023

Bu sayımızda tema 21 Mart ile başlayacak olan Ostara, Easter veya Diriliş festivali. Girişten alıntı yapmak gerekirse:

Büyük evrensel hareketin içinde yerimizi alıyoruz. Devreyi tamamlamak için şuurlu çaba içinde olan bir grup insan. Bu insanları Kova Çağının yükümlülükleri bir araya getirmiştir. Her saniye alanlarından yayılan maddelerden sorumlu olduklarını fark edince, neden bunu hizmete adamayalım ki? Demişler. Sonuçta Adam ve Eve, bilgelik ağacının meyvesinden yemediler mi? Bir bakıma maneviyatı edinmiş atamızın sesinin devamı var burada. 

Yeniyi aramak, onunla gelecek için iş birliği gelişterecek yolları keşfetmek derginin Doğasıdır. Dergi birçok görünen parçanın birleşimidir ve Kova'nın rahatça akacağı elektrik devresinin kurulmasına neden olan da budur. Eğer verdiğimiz, üzerimizden akan Balıktan gelenlerse, büyükleri besleyemezsek, aramızdaki alış-veriş tıkanırsa bu kalbimize ağırlık yapmaz mı? Zaten aydınlık ve karanlık birdir senin için diyen Mezmurların yazarının sözleri bizimle. Ancak bu seviyede aydınlık ve karanlık iyi ayrılmalı, yeniyi tercih edecek varlıksal tutumlar kendini göstermelidir. Gelin, dergimize buyurun. İçeride ekmek evinde çalışanların sözleri yer almaktadır.

Dergimizde bulabileceğiniz makaleler aşağıdaki gibidir. 

Işığın Dirilişi: Bahar Ekinoksu, Ostara Ve Paskalya

Göğe Bakan Çocuklar: Öylecelik. Yer-Gök Ve İnsan.

Ahenkli Yeryüzü: Papatya Ruhu, Güzel Harmony.

Işığın Hizmetkarları: "Feneri Keşfetmek"

Sky Dancer: Cosmic Dance Of The Dakini

Alice A. Bailey: Yolun Büyük Öğretmenleri

Budha Dharma: Gerçeklik, Değişim İste

bottom of page