Üstadın Yansıttığını Anlamak

Anladım.


Bildim diyim. Ademin, havvayı bilmesi gibi. Başka bir fakültenin işi. Entelektüel bilme hali değil, hafızadan gelen kayıtlı çıkarım değil. Yazıyı okurken birden ne anlatmaya çalıştığı geldi. Yazının farklı katmanları olabilir. Şimdi, şuradaki üstadın içsel acısına bakalım.


The etheric levels are also the field of expression for the soul, whether it is the human soul or the soul as an expression of the higher triad, the monadic life. I wonder whether any of you have the faintest idea what will happen to humanity when the inner subjective reality, functioning through the etheric body and pouring its forces unimpeded through the centres in that body, will have made its major controlling integration with the dense physical apparatus, reducing it to complete submission as a result of the higher integration, consummated between soul and personality.


(The Destiny of the Nations, p. 119)


Diyor ki, bunu hiç merak ettiniz mi? Bu olduğunda ne olabileceğini merak ettiniz mi? Bir hedef var, insanın bir hedefi, öte şehirde yaşayan görmüş, onu bir arkasındakine yolluyor, o da bir arkasındakine. İnsanın bu halini görmüş üstad yazısının içine bunu eklemiş.


Şu soruyu soralım ,Üstada Master DK, nasıl yardım edebiliriz?12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör