Eğitimi Anlamak ve Işığı Görmek

Farklı türden "insanlar" bir kürenin içerisinde onlara inen çeşitli tesirler altında gelişiyor. Bitkiler, hayvanlar ve insanlar. Gezgenler, Gezgen Logosu, Solar Logos, yıldızlar ve yıldız sistemlerinin etkisi altında gelişiyoruz, ileriyoruz.


Bu bize nasıl geliyor? Deneyimleri, bedenler aracılığıyla taşıyoruz ve eğer gelişim gösterilmezse her beden kendine göre bir çekilim yaşıyor. Bencillik, materyalist, ayrımcı, sevgisiz, emptisiz bir insan oluyoruz.


Et yiyoruz, alkol alıyoruz, sigara/uyuşturucu kullanıyoruz, duygusal olarak tetikliyoruz, eleştiriyoruz, yargılıyoruz dedikodu yapıyoruz. Burada farklı bedenlerin tutumlarını konuştuk ve eğer bunlar gelişmezse, olacağı bu. Yani, iyi insan olarak komşumuzu sevemiyoruz başka bir şey gerekiyor.


O zaman bir eğitim tanımlamalıyız ve bu eğitim bizi, kabadan almalı ve inceltmeli. Madde miktarımız kaba, yavaş, karanlıktan, ince, hızlı ve ışığa doğru gitmeli. Dünya Rabbine ve insanlığa hizmet etmeliyiz. Hiyerarşiyi tanımalı ve birlikte çalışmayı öğrenmeliyiz. Alt krallığımızı tahrip etmeyi bırakmalı ve onları geliştirmeliyiz.


İşte dostlar, şimdi bu iki noktası arasında neler yapacağımızı konuşalım.

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör