Geleceği Şimdiden Yaşamak

Zaman keşke lineer olarak aksa da biz de işimize baksak. İnisiyasyon kendi halinde devam etse, yüksek zamanları, yüksek oktavları anın içine çağırmasak. Aya Sofya’ya gidip orada birikmiş özleri, oranın enerjisini alsak da manipuramız şöyle bir kendine gelse kötü mü olurdu?


Harika olurdu. Kış geliyor, bir şeyleri daha tüketirdik. Doğa’nın bize sunduğu enerjileri mesela. Bir iki inziva bize iyi hissettirebilirdi. Varmak istediğim nokta dışımızda bir şeyler yaptığımız var tükettiğimiz. İnsan cevheri taşımanın sorumluluğu nerede başlar nerede bitmez farkında mıyız? Bazen “sucuların” önünden geçerken kasaların, paletlerin içindeki suları görüyorum ve nötr kalmak da zorlandığım anlar oluyor. Onları cansız birer şey gibi orada tutuyorlar, konuşmak yok, sevgi yok, orada sıkıldın mı sana bir oktav lazım mı demek yok. Ne harika iş! Sonra da o suları biz içiyoruz. Burada cansız bir şey gibi yazdım da, cansız bir şey yok ki. Ne diyeceğimi bilemedim.


Burada cansız su ( düşük enerjili ) diye bir şey var. Suyun enerjisini yükseltmek ve suyun bilgeliğini tekrar hatırlaması için santrifüj hareketi kullanıyorlar. Girdap şeklinde suyu hareket ettiriyor sistem, biraz da orgon enerjisi ve yüklenmiş kristaller ile su kendine geliyor. Maşallah diyelim. Neden olmasın? Kendini sevmeden bunu yapmak çok iyi olur.

Su, birçok bilgeliği içinde tutar dedik. Su cevherinin birbiriyle olan iletişimi bizden çok daha iyidir sanırım. Deniz seviyesinin her yerde aynı olması ve suların bir şekilde kapalı bir çevirimde olması buna fiziksel olarak açıklama gösterilebilir. Ancak fiziksel olan yetersizdir. İnsan sadece fiziksel olmaktan uzaktır. Göksel sular ve yeryüzü suları vardır. Sular ikiye bölünmüştür. Bu çok önemli bir sembolizmin nasıl açacağız acaba? Kabala bu işe bakar.

Sadece kabala da değil, ondan önce yaratılış bölümünde geçer ve yine oldukça sembolik, alegorik dış halkanın anlaması için verilmiş bir bölüme bakalım “ Tanrı’nın Ruhu suların üzerinde hareket ediyordu.”


İç ve Dış diye ayırdığım şeye avam ve havas diyebiliriz belki? Bu ayrım bildiğimiz anlamların ötesinde bir ayrımdır ve olması gereken bir şeydir. Neyse konumuz inisiyasyon değil, “gelecek”.


Ortak bir anı yaratmak bizi kozmozda görünür kılar. Zaten görünmüyor muyuz diye sormayın, görünür olmanın egonun alt seviyelerinin istediği bir şey olduğunu biliyoruz yirmi birinci yüzyıl spiritüelleri olarak. Ortak bir anı sizi yüksek oktavların ev sahibi haline getirir bir anlığına. İşte orası gelecektir. Psikodelik bir an içindeki gibi güzel güzel görselleriniz olmasa da başka bir illüzyona ait, elinizde misafir ettiğiniz bir ev vardır. Evinize iyi bakın, orayı sıcak ve temiz tutun. Yukarısı sizinle geleceğin içinde yaşasın.

Bir sonraki an’ın içine …


9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör