Gerçeği Kovalarken : Astrale Takılmak

#ThereappearanceoftheChrist


Evet dostlar bu yazı " The reappearance of the Christ" ile ilgili.


İşin tekniğinden çok hissine ve hedefine değinmek istiyorum. Zaten tekniği dediğim de, çok bildiğimden değil, bazı koşulların anlaşılmış olmasından kaynaklanıyor.


Hedefi insanlığın, bir aile, grup, krallık olarak diğer iki hareket unsuru ile arasındaki ilişkileri tanıması. Şöyle düşünün bilemediğiniz bir yerde ülke var ve orada, birileri yaşıyor, geziyor, doğuyor, ölüyor, oradakiler ürün üretiyor ve bütün dünyaya ihraç ediyor ancak biz onları resmi olarak tanımadık.


Öncelikler her şeyin birbirine bağlılığı konusunda meditasyon yapmamız gerekli. Bu bağlılık anlayışını geliştirmek, hissetmek için. Her şeyin birbiriyle bir ilişkisi var. İngilizce bir kelime bu konuyu açıklıyor "correspondence". Karşılılık. Bir şeyin başka bir şeyde karşılığı olması. Birbirinin içine geçme, onun başka bir yerde kaynağının olması, temsilinin olması. Bunun neden ilk olarak söyledim; çünkü insan tek bir şey değil. Her bir grup başka bir şeye karşılık geliyor. İnsan dediğimizde sadece fizik bedende birçok karşılık var; kan sistemi, kas sistemi, kemik sistemi, sinir sistemi, hormonal sistemler ve daha bir çoğu ... Bunların toplamı ve ahenkli çalışmasına biz fiziksel olarak insan diyoruz. Bu her bir sistem daha ince/daha yüksek bir sisteme karşılık geliyor. Yoksa etrafımızla bağımız nasıl olacaktı?


Günlük gözlemlere bunu ekleyelim. Hayatın karşılıklığı nasıl çalışıyor? Ne neye karşılık geliyor. Bu araştırma bizi gezegenlere, yıldızlara, geometriye, tesirlere, bedenlere, insanın kozmoztaki karşılığına götürür çünkü bağlıyız.


Bu bağlılık ve modelimiz gereği de sorumluluklarımız var. Bu sorumlulukların başında duygusal tetiklenin azalması ve zihin seviyesine çıkmak var. Yani, astralden biraz uzaklaşalım. Zihni geliştirelim, zihin astrali kontrol etmeye başladığında hayatımızda birçok gelişme olacak.


Bu konuyu yaşamaya devam edelim.


18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör