Hizalanmak ve Sürdürmek

İki vektör.


Sürdürmek daha yeşil, içinde doğal olarak gelişmek var. Peki, bir gün bir güne benzemezken sürdürdüğün şey ne? Burada şunu soruyorum bir amacı gerçekleştirmek ilerliyorsun. Her gün de bu amaç ile hizalandın ancak her gün aynı değil. O zaman bunu nasıl sürdürürsün ve sürdürdüğün şey ne olur?


Ya da bu sürdürme halinin yeniliği, amacını da nasıl ifade edeceğini belirliyor?


Eskiye olduğu gibi bağlı kalmanın sürdürme olmadığını anladık. O zaman verdiğimiz sözler ne olacak? Her şey değişiyor, koşullar, girdiler, çıktılar, değerlendirmeler ... Rüya görüyoruz, bir önceki "sen" ile şimdi arasında bir şey değişti. Bir deneyim eklendi ve deneyim sen de bir şeyleri değiştirdi, sana bir şey katıldı ...


Peki bu katılanlar ışığında, verdiğim sözün artık sürdürülebilir olmadığını anladığımda ne olacak? Diğer türlüsünü biliyoruz, sürekli aynı şeylerin tekrarı, özellikle de dinlerde. Tekrarların neden yapıldığı unutulmuş, arkasındaki kök unutulmuş görünen dalların şekline ve rengine göre tekrar kalmış. Şimdi burada da bir söz tutma ve sürdürme var. Ancak sürdürdüğün şey ile bu anın enerjisi bambaşka? Ayrı bir realitede ya da "kafada" yaşıyorsun?


O zaman bu dengeyi kim gözetecek? Zamanın enerjisinin için de birçok şey var. Birçok bozunmuş organik yapı var, bunlara göre mi verdiğimiz sözün şu andaki tutunuma bakacağız? O zaman dışımızdaki nirengi noktası çok da objektif değil. Bu hedefin de objektif olmadığını bize söyler mi acaba? Dağ dağa küsmüş gibi, sen kendi subjekltif realiten içinde kendine Napol benim dediğinde, diğer realite koyucular sana psikolojik sorunlu değil.


O zaman doğal olarak hedefin hayat ile uyumlu, iyilikten yana ve makul olmalı. Her gün bu hedefi anlamalı ve neye söz verdiğini de bilmelisin. Bunu şuurunda olmalısın, hedef hareketlerinin içinde, sözlerinde erimeli. Kalıp halinde görünmemeli, görünürse n'olur, hedef ile aranızdaki mesafe uzak görünür. Çünkü bir yerde bu hedef çevreye bağlı. Kişi kompleksi olarak çevreye bağlı, haydi ekolojik olarak mantarlarla bağlısınız diyelim ... Bunu fiziksel de mantar olarak görüyoruz ancak diğer taraflarda onlar mantar mı acaba?


Bu da yazının ekmeği olsun.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör