İhtiyacı Anlamak ve İhtiyaç Oluşturmak

Bir şeylerin aynı olduğunu ve bir şeylerin aynı olmadığını gözlüyor musunuz? Gözlem maddesi sonucunda birikenler sizin kendi maddeleriniz olur. Hiç bir yerde yazmayan, yazamayan, yazılamayacak maddeler olur. Çünkü kimse realitiyi sizin gibi deneyimlemiyor. Kendinize ait bilgileri çalışmanın yollarından biri de budur. Diğerleri meditasyon halleridir.


Mekanın oluşma zaruretini anlayan inisiye, madem mekan oluşacak, ki buna kap diyebiliriz, ihtiyaçlarımda bunun içinde akacak, o zaman ben bu kutuya gireyim ve başlayım aramaya der. Çünkü aradığım yer bir mekandır, orayı mekanlaştırırsın ve ihtiyaçlar orada oluşur, senin ihtiyaçlarına göre oluşur.


Bir süre sonra inisiye, ihtiyaç oluşturup kutunun içine düşmüş mü düşmemiş mi diye bakar. Öyle ya, kaynağını bilemediğimiz bir ihtiyaç listesi var, birileri alışveriş yapıp getirip kutuya koyuyor. Ancak özgür seçimler gereği, alışveriş listesine bir şeyler ekliyorsun. Parasını ödüyorsun, eğer ödeyebilirsen, o zaman işler karmanın kitabına yazılmaz? Sonra da paketler geliyor.


Burada şu çıksın; ihtiyaçlar gelir ve standart pakettir ancak bu standartları çalışarak biz listeyi güncelleyebiliriz. Varlıksal hakkımızı listeye yazdırabiliriz. Sonra bunu nerede gözleriz?

3 görüntüleme
  • YouTube
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram

Help Nature and work on with her; and Nature will regard thee as one of her creators and make obeisance. The Voice Of The Silence - H. P. Blavatsky