Minas Tirith ve Denethor

Atlı karıncaya binmeden olmaz arkadaşlar. Orada bir hareket serisi var. ARamızda matematikçi varsa bir fonksiyon alalım lütfen. Malum, soyut olanın somut olanla ilişkisi olması gerek. Bebek nereden çıkacak yoksa? Çatışma ile gelen ahenkten bahsetmek için neye ihtiyacımız var?


Şimdi blog sayfasına baktım da " girerken, giderken, ..mıyorken " gibi kenli cümleler kurmuşum. Acaba bu "can" olabilir mi? Ufak bir telebatis fantazisi çağıralım mı? Herkes tulum sevmese de dünyanında sacral merkezi var dostlar. Malum, iş ahenkten olmak. Yukarısı ile tek bir çizgide olmak. Peki, bu tek bir çizgide olmayı benim külahıma kim anlatacak? Bu anlatım bana külah taşıdığımı ve/veya bir şekilde farkında olmadım ancak sembolleşirip, fonksiyonelleştiridiğim külahım olduğunun da farkına vardıracak. Bu iyi değil mi?


Ahlak felsefesi olmadan olmaz, bir ahlak tanımlayacağız. Ah şu zihin, gördüğü ile bağ kurmakta nasıl da iyi. Ancak başka işlere de koşulabilir. Bu konuda destekleyelim kendisini. Kimse yokken araba devrilmesin diye o geçmiş direksiyona. Buna şöyle diyebiliriz, Denethor'un Minas Tirith'ten yanarak uçtuğu sahne gibi. Şimdi bi dakka, ne oluyor bu sembolizm de. Ortada bir zenci mi var diyebilirsiniz. Olabilir, 8 milyar realite var dünyada, ihtiyaçlar ihtiyaçlar üstüne.


Bu hikayede Minas Tirith biziz. İnsan bedeni, insan makinası, insan planı, ne dersek artık, ancak kral yok, kral nerede? Kralı gören oldu mu? Vekilharc var, şimdi içeri büyücü geliyor, bilge adam, buna kadim bilgiler diyelim? Gurdjieff çalışmış, kabala çalışmış, beyazlaşmış bu bize sağ tarafın hiyerarşinin adamı olduğunu gösteriyor ki hepimiz gibi daha önce siyahtı.


Işığı karanlığın üzerine yarattı sonuçta. Başlangıçta ortalık karanlıktı. Tamam, Denethor'larımıza iyi bakalım çünkü kral eve döndü. Kral gelince işler karşır. Kendini bilmek kralı bilmektir. Gelin dostlar, papazı bilelim.


3/2 ay oldu yeni işe gireli. Burada bir yeni iş yazısı olsun. Fonksiyonsuz gidip gelmeyelim. Eğer sabah işe yetişmek için 10 dakikanız varsa o zaman kural 2. e geçin.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör