Oğlak taze besinler için dağa çıkarken

Aralık ayındayız. Bu ayda birçok şey oldu. Kalpteki nokta uyandı ve yıldızı görenler magiler Meryem’e gittiler ve hediyelerini verdiler. Birleşme yaşandı, bir önceki zincir güneşle aramıza girdi. Kabuk, ışığı engelleyemedi ancak “gizledi”.


2020 Mart ayında başlayan planlı salgın senaryosu insanlık ailesi üzerinde olumlu sonuçlar yarattı. Olumlu tanımına tepki vermek isteyebilirsiniz, ancak şu argüman oradadır; eğer sorun insanların hayatlarının kaybetmesiyse, bütün dünya ülkeleri olarak Yemen’de olan biteni konuşmamız gerekiyordu. Ya da temel beslenmesini yapamadığı için hayatını kaybedenleri neden konuşmuyoruz?


O zaman konu sadece kayıplar değil başka bir şey. İnsanlığın iyiliğine ve gelişimine destek olmaya, bu sorumluluğu paylaşmaya çalışan öğrenciler olarak, o “başka” şeyi keşfetmek de bizim sorumluluğumuz. Komplo, siyaset, politika, yönetim sistemleri değil burada vurgulamak istediğim.Dünya, enerjilerin bir görünümü. Hangi enerjiler ve güçler şu anda faal durumda? Dünyadaki aktif güçler ne? İnsanlık ailesi nelere tepki veriyor? Arayan kişi, dünyayı nasıl görüyor ki ya da görmeli ki? Yedi kıtaya inen enerji başka, onların yöneticileri başka, o ülkenin, kıtanın dünyaya verdiği yansıttığı enerjiler başka. Tesir nasıl hareket ediyor? Bu canlı kutsal kitabımızdır. Çok aktif bir şekilde görünür eğer düzgün kaynaklara sahipseniz.

Hayatımız, kültürümüz, geleneklerimizin oluşturduğu görünmeyen dünyalar bize özeldir. Her ülkenin, halkın da başkadır. Başka ülkelere ziyarete gittiğimizde bunu hemen anlarız. Oradaki kişilerle aramızdaki fark nerede başlar? Onları şekillendiren enerjiler nereden gelir? Neden böyle ayrımlar oluşmuş?Bunu ayrım beyaz ışığın farklı renklere ayrılması gibidir. Demek istediğim, dünyayı izleyin. Ne oluyor? Neye destek olabiliriz? Destek olmanın da seviyeleri nerede başlar?

Fizikselden başlar daha yükseklere gider. O zaman bir şey oluşmadan önce görünmeyen dünyalarda oluşuyor diyebiliriz. Kökler orada, burada ne var? Dallar.


O zaman bizim gidip hem köklerde hem de dallar da çalışmamız gerekir. İyi de kökler nerede, nasıl ulaşırız? İşte olayın düğümlerinden bir tanesi.


Kişi, sorumluluğu seviyesinde daha büyük planlara dahil olurken karmasını da açar. Çünkü karması olmasaydı onlarla uğraşmazdı veya onları görmezdi. Bu öğrencinin dışsal seviyesini de bize bildirir. Sürekli seviyeler ve ayrımlarla ilgili konuşuyor gibi görünsek de, nerede olduğumuzu anlatmaya çalışıyorum çünkü bunu göremiyoruz. Göremediğimiz için de kişilikler bizi farklı bir noktada tutuyor.


Bunlar arayanların ilgilendikleri başlıklardır. Bu hayatta nereye kadar gideceğiniz sizin dünyalara verdiğiniz cevap ilgilidir. Onu seçmekle ilgidir, seçtiğinizi canlı tutmak da bunu kapsar. Böyle bakıldığında kişi, taşıdığı alanı gereğince seçim yapabilir ve canlı tutabilir. Bu tamamen bizim sorumluluğumuzda. Bu birçok şeyin açıklaması aynı zamanda da gizemi.

Şu sorular bizi belirli bir elektriksel yükte tutabilir. Neyi seçmeliyim? Sorumluluğum nerede başlar, nelere dahil olmalıyım?


Sorularla kalalım. Bir sonraki anda görüşmek üzere.

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör