Om Namah Shivaya

"Devotion"

Bugün konuşacağımız şey. Batı'da uzak olan bir şey. Dinlerdeki kişisel haz, korku veya kişiselleştirilmiş din algısını bir kenara bırakıyoruz. Yolu öğrenecek, yola çıkacak kişinin "devotion", adanmışlığı nasıl olmalı?


Kelimeyi ingilizce kullanıyorum çünkü entegre olacağımız sistemde kullanılan kelime bu. Ülkeler artık kapalı kutu değil, kendi mikro ikliminde kelime üretmiyorsan, ana dağıtımdaki kelimelerle yolculuk etmek gerekli. İnisiye, daha büyük olanla entegre olabilmeli ve onunla aynı sofrada oturabilme şansını elde etmelidir.


Herkes bunu yapacak diye bir şey yok, ancak bu yazı kimlere gider bilinmez, belki denizlerin büyük balığı okur ve aradığı bağlantıyı görür. (Ona selam olsun.)


Budistlerin, kutsal dağı Kailash'ın olduğu platoda her yıl kutlamalar yapılıyor. Linkini paylaştım. Aynı zamanda 2100 km haç yolculuğu yapıyorlar, 3-4 adımda bir alınları yere değecek şekilde ilerliyorlar. Bir yıldan fazla süren bir yolculuk. Yolculuk boyunca hiçbir şey öldürmeyeceksin. Yediğin şey arpa ekmeği.


Ne var burada inisiye için? Ne kadar zor değil mi? Kıymetliliğimizin daha yüksek olana adanmışlığı var. Normal bir hacı diyor ki, ben ölüme hazırlanıyorum. Bizim hacılar acaba ölmeye hazırlanıyor mu diye düşündüm.


Adanmışlık bir enerji ve görünür kılıyor. Nerede arkadaşlar o aradığımız aydınlanma? Hemen yolmuyor, belki bu hayatta değil birkaç hayat sonra? Bir hayatı adayarak, hizmete, önceliğe sonraki hayatlarda alacağımız inisiyasyon davetini hazırlıyoruz. Burada yazmak her şeyi açıklamadığı doğru. Ertlemek içni söylemiyorum bunu, ancak şu anda yolda olanlar geçmiş hayatlarını hatırlamaya/görmeye başladıklarında adanmışlık dolu anıları da fark edeceklerdir.


Batının kendini sevmesi ciddi bir sorun. Ya da şöyle söyleyim, kendindeki yanlış şeyi seviyorsun. Aklını, saçlarını, cildini, kalçalarını, yaptığın yogayı, yazdığın yazıyı ... Geçicilik sevgiyi, adanmışlığa izin vermiyor. Bunu bir kişiye/guruya/üstada olarak düşünmeyin sakin. Eğer bu grubun içindeyseniz, eğer egonuzun o kadar üzerine çıkmayı seçmişseniz, üzerinizde grup enerjisi çalışıyorsa o zaman adanmışlık enerjileri gruba olmalıdır.


24 saatinize bakın, adanmışlık ve yüksek duygular içinde sisteme destek oluyor musunuz? Siz olmayacaksa kim olacak? Aklına gelmiyor insanın doğru, vakit alıyor onu hatırlamak. Bu yazıların amacı da bir yer de o. Değer farklarını paylaşmak.


Kendinizi adayın, hesap yapmayın. Evlerinizde yüksek evler olsun, yüksekleri düşünün. Onlara destek olun, insanın üzerine düşen çok şey var.


Sözlerimi kıymetli İsa Öğretmenin sözleriyle bitirmek istiyorum. Çarmıhınızı taşıyın dostlar, kendinizi inkar etmeyi arayın, arayın bulacaksınız.


Matta 24:16 "Sonra İsa, öğrencilerine şunları söyledi: “Ardımdan gelmek isteyen kendini inkâr etsin, çarmıhını yüklenip beni izlesin."

35 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör