Ve senin ışığında ışığı göreceğiz

Güncelleme tarihi: 5 Nis 2021

Modern psikoloji alanında, kendilik olgusunun kademeli olarak tanınmasını arayabiliriz. Psikologların sorunu, o benliğin ruhla olan ilişkisini veya kimliğini kavramaktır. Bununla birlikte, en büyük yardım bilim alanından gelecek.


Ruhun gerçeği, sonunda ışık ve radyasyon çalışması ve ışık parçacıklarında yaklaşmakta olan bir evrim yoluyla kanıtlanacaktır. Bu yakın gelişme sayesinde kendimizi daha fazlasını görürken ve bugün gördüklerimizin derinliklerine inerken bulacağız. Doğa bilimleri alanında bilinen gerçeklerden biri, gezegenimizin fauna ve florasındaki döngüsel değişim olmuştur.


Binlerce yıl önce çok sayıda ve tanıdık olan hayvanların nesli artık tükenmiştir ve kemikleriyle formlarını yeniden oluşturmaya çalışıyoruz. Bir zamanlar gezegenimizin yüzeyini kaplayan çiçekler ve ağaçlar artık tamamen ortadan kayboldu ve sadece fosilleşmiş kalıntıları bize şu anda zevk aldığımızdan çok farklı bir bitki örtüsünü göstermek için kaldı. İnsanın kendisi o kadar çok değişti ki, çok uzak geçmişin ilk ilkel ırklarında homo sapiens'i tanımakta zorlanıyoruz.


Daha önceki türlerin bu değişkenliği ve silinmesi, birçokları arasında önemli bir faktörden kaynaklanmaktadır. Doğanın krallıklarında büyümeyi, canlılığı ve doğurganlığı teşvik eden ve besleyen ışığın kalitesi çağlar boyunca birkaç kez değişti ve değiştikçe fenomenal dünyada buna karşılık gelen mutasyonlar üretti. Ezoterikçinin bakış açısından, gezegenimizdeki tüm yaşam biçimleri üç tür hafif maddeden etkilenir ve şu anda dördüncü tür yavaş yavaş varlığını hissettirmektedir. Bu tür ışıklar:


1. Güneşin ışığı.


2. Gezegenin kendisindeki ışık - güneşin yansıyan ışığı değil, kendi içsel parlaklığı.


3. Astral düzlemden içeri sızan bir ışık (eğer böyle bir cümle kullanabilirsem), "astral ışığın" sürekli ve kademeli olarak nüfuz etmesi ve diğer iki tür parlaklık ile füzyonu.


4. Diğer üç türle birleşmeye başlayan ve zihinsel düzlem dediğimiz madde durumundan gelen bir ışık - sırayla ruhun aleminden yansıyan bir ışık. Işığın yoğunlaşması her zaman devam ediyor ve bu yoğunluktaki bu artış, insanın elektriğin kullanımını keşfettiği sırada başladı ki bu keşif, bu yoğunlaşmanın doğrudan bir sonucuydu.


Gezegenin geniş çaplı elektrik kullanımı yoluyla elektriklendirilmesi, yeni çağı başlatan ve ruhun varlığının açığa çıkmasına yardımcı olacak şeylerden biridir. Çok geçmeden bu yoğunlaşma o kadar büyük hale gelecek ki, astral düzlemi fiziksel düzlemden ayıran perdenin açılmasına maddi olarak yardımcı olacaktır; bölen eterik ağ kısa bir süre sonra dağılacak ve bu, ışığın üçüncü veçhesinin daha hızlı bir şekilde içeri girmesine izin verecektir.


Astral düzlemden gelen ışık (yıldızlı bir parlaklık) ile gezegenin ışığı daha yakından harmanlanacak ve insanlık ve doğadaki diğer üç krallık üzerindeki sonuç fazla vurgulanamaz. Bir kere, insan gözünü derinden etkileyecek ve mevcut düzensiz eterik vizyonu evrensel bir varlık haline getirecek. Kızılötesi ve mor ötesi renk gamını temas menzilimizin yarıçapına getirecek ve şimdi neyin gizli olduğunu göreceğiz.


Bütün bunlar, materyalistlerin üzerinde durdukları platformu yıkma ve önce ruhun sağlam bir hipotez olarak kabul edilmesinin ve ikinci olarak da varlığının ispatının önünü açma eğiliminde olacaktır. Ruhu görmek için ezoterik anlamda sadece daha fazla ışığa ihtiyacımız var ve bu ışık kısa süre içinde mevcut olacak ve "Ve senin ışığında ışığı göreceğiz" sözlerinin anlamını anlayacağız.


A Treatise on the Seven Rays, Vol. I, Esoteric Psychology, pp. 99-103

31 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör