White  Brotherhood  Alanı, Çalışmaları ve Zamansız Bilgelik Paylaşımları

Kadim bilgelik, zamansız bilgelik çalışmalarına giriyoruz arkadaşlar. Öğrenci, dışıyla bağ kurabilmelidir. Öğrencinin dışı dediği şeyin ne olduğunu ezoterik hayatı boyunca öğrenir. Her seviyede anlayış ve dış kavramı değişir. Üçgen meditasyonu Master DK'nin bizlere verdiği bir çalışmadır.

Bu çalışma ile öğrenci dünyanın etrafındaki diğer üçgenlerle bağ kurar. Üçgenler, dünyanın etrafını kaplar. El ele veren insanların dünyanın her tarafını kapladığını düşünün. Meditasyonun amacı bütünün parçası olduğunu görme. Öyle ya da böyle herkese bir ışık iner. Herkes bir şeyin bir noktasıdır. Sizin noktanız ile diğer noktalar arasında bağlar vardır. Çizgiler ve noktaların anlamı budur. 

İnisiye bir noktadır. Güçlü titreşir, fonksiyon görür. Belli bir rengi vardır. Ahenkten olmaya gayret edendir, kendi fakülterinin tanımaya, kozmik besinlerle beslenmeye gayret edendir. 

Dünya gezegenine bağlı bütün işler, dünya Rabbi tarafından idare edilir. Dünya Rabbine bağlı üstatlar, maha chohan'lar bulunur. Hiyerarşinin sorumluluklarından biri de insan evrimini organize etmeleridir. Üçgenlere ışığı veren hiyerarşiyi sizdeki karşılığını görmeye olanak verir. 

üçgen.png
sphere-tessellation.gif

Üçgen ilk üç kuvvetin de sembolizmidir. Üçgen bizim ruhumuzu temsil eder bir bakıma. Beden dörtgen, kafamız üçgen. Gövde dik bir çizgi. Dolasıyıla sayılarla da ilgiliyiz, sayılar bir şekilde oktavın parçasıdır. Sayılara bağlı harflerde aynı şekilde oktavın parçasıdır. 

A,B ve C aynı şekilde 1, 2 ve 3. Yukarıdan geldi, ikiye indi, iki onu işledi, değerlendirdi, yatayda aldı, izlenim oluşturdu. Sonra üçe geldi, üç mataryelize etti, ana prensibi olarak aldı işledi ve büyüttü. Oradan tekrar 1'e yolladı. 

Bir veren, pozitif, baba, oğul, nötr, nükleus gibi, pozitif ve nötr çekirdek. Negatif etrafta döner. Negatif dönüşten dolayı, sürtünmeden dolayı ısınır. Onun ateşi, sürtünmeden kaynaklanan ateştir. Kozmik ateşe bakalım. 1,2 ve 3 çok derindir. Her yerde bunu kullanırsınız, inisiye kemerinde maymuncuk gibi plansız plan içinde anahtar taşıyandır. 

1. The First Cosmic Logos, impersonal and unmanifested, the precursor of the Manifested.
2. The Second Cosmic Logos, Spirit-Matter, Life, the Spirit of the Universe.
3. The Third Cosmic Logos, Cosmic Ideation, the Universal World-Soul.

This Solar Logos incarnates, or comes into manifestation, through the medium of a solar system.
This solar system is the body, or form, of this cosmic Life, and is itself triple.
This triple solar system can be described in terms of three aspects, or (as the Christian theology puts it) in terms of three Persons.

ELECTRIC FIRE, or SPIRIT.
1st Person Father . Life . Will . Purpose . Positive energy.
SOLAR FIRE, or SOUL.
2nd Person . Son . Consciousness . Love- Equilibrised wisdom energy.
FIRE BY FRICTION, or Body, or Matter.
3rd Person Holy Spirit . Form . Active Intelligence . Negative energy

Şimdi kadim bilgi burada, bilgiler Master DK'nin kitabından alınmıştır. 1,2 ve 3'ün üzerine birçok farklı özellik ekleyebilirsiniz. Bu de-code şekli inisiyenin bir şeyler çözmesi için ya da bir şeylerin ona çözülmesi için olanak verir. İnisiyenin laboratuvarındaki gereçlerden biridir.

Üçgen meditasyonu her hafta belli günlerde yapılır. Meditasyon sonuçları yazılır ve paylaşılır. Gelen sonuçlara göre inisiyenin mevcut durumu, güncellenir ve inisiye hangi aşamada, neyi nasıl algıladığına dair objektif bir dönüş almış olur. 

Meditasyonlara kayıt için lütfen, formu doldurunuz, form white brotherhood sayfasındadır.